Motivasyon

#GününSözü: ‘Elinden Hiç Bir Şey Gelmediğinde…’

Yazar:  | 

elinden hic bir sey gelmediginde gununsozu

Allah kimseye vermesin. Elinden hiç bir şey gelmemesi korkunç bir şey. Sadece şahit olmak ama bir şey yapamamak.

Minik kedimiz Kokiş elimizden kayıp gidiyor. Kontrolü sıfır bir virüs onu elimizden alıyor. İçimiz acıyor; onu kurtarabilecek ne bir iğne var ne bir ilaç. Şahit oluyoruz her geçen gün daha kötüye gitmesine. Ağlamaktan canımız çıktı. Bunu yazarken gözyaşlarımı silmem gerekiyor ekranı görmek için. Sadece 4 aydır bizde, öyle minik, öyle narin ki. Bir de oradan vuruyor bizi acı; daha 1 yaşını bile göremeden o kadar çok acıya ve korkuya maruz kaldı ki. İnsanın içi eriyor minicik bedeni, 2.5 kilosu ile göğüs gerdiği zorlukları düşündükçe. Dili de yok ki anlatsın bize. Öylece bakıyoruz birbirimize, göz dili ile. Onu çok sevdiğimizi göstermekten ve hayatından geriye kalanı olabileceği kadar huzurla yanımızda, sevgi dolu geçirsin diye.

elif ve kokis

Sadece 1 mevsim bizimle kalan, bizimle konuşamayan, minicik bir canla aramızdaki bağ bu.

Tasavvur edemiyorum ömrümüzün büyük bölümü ve daha da zoru, ömrümüzün her anı olan sevdiğimiz insanla vedalaşmanın acısını. Şükür ki Allahım bundan geçirmedi beni. Ama şu an içinden geçtiğim bu durum bana bunun korkusunu daha da fena çöktürdü. Sadece 4 ayımı geçirdiğim kedi ile bile böyleysem… N’olur? Düşüncesinden bile korkuyorum, kaçıyorum. Okuyanlarınızdan bu acıyı tadan varsa, geçtiğinizin ne kadar tahammülü zor, ne kadar derin olabileceğini tahmin edebiliyor. Lakin tahminle kalabiliyorum. İnsan yaşamadan bilmiyor. Allah yaşatmasın diyeceğim ama mümkünü yok. Her gün biz ve sevdiklerimiz hayatlarından 1 günü eksiltiyor. Birisini seviyorsak ve bu sürekli aklımızdaysa, ne yapıyor olurduk?

  Çok derin bir soru değil mi? Bunu başka bir yazıya bırakıyorum. Çünkü bugün içinizi yeterince kararttım, farkındayım. Burası benim günlüğüm gibi. Cesurca duygularımı herkesle paylaşıyorum. Geçtiğim bu şu an. Konuştukça, açıldıkça da dertler bir garip şekilde hafifliyor. Maruz görün. Canım çok sıkkın, moralim çok bozuk. Paylaşmak istedim sizinle.

Siz de benimle paylaşmak isterseniz, aşağıya yorum yazabilir veya bana email atabilirsiniz: elif@zelfist.com. Sevinirim.

zelfist zehra elif tas zevulun

gunun sozu banner oklu

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Motivasyon > #GününSözü: ‘Elinden Hiç Bir Şey Gelmediğinde…’