Motivasyon

#GününSözü: Düşüncen, Hislerin, Hayallerin…

Yazar:  | 

buddha dusunce his hayal

Her ne düşünürseniz, o olursunuz.

Her ne hissederseniz, onu çekersiniz

Her ne hayal ederseniz, onu yaratırsınız.

Bu yazı benim için çok kıymetli. Öyle kıymetli ki banyo aynama yapıştırdım. Elimi yıkarken, dişimi fırçalarken, kendime aynada bakarken, makyajımı temizlerken sürekli onu görüyorum. Amaç aklıma kazımak! Düşüncemin, hislerimin ve hayallerimin hayatta yaşadığım her şeyi olumlu veya olumsuz şekilde etkileyebileceğini aklımdan çıkarmamak.

Düşünceler için 2 yönümüz var: ‘Beceriksizim!’ X  ‘Becerikliyim’, ‘Akıllıyım’ X ‘aptalın tekiyim’,  ‘güzelim’ X ‘çirkinim’. Her ne düşünüyorsanız kendiniz için, ona dönüşürsünüz. Çirkin olduğunuzu mu düşünüyorsunuz, peki. O’sunuz. Güzel olduğunuzu mu düşünüyorsunuz, güzelsiniz. Bu kadar basit formül.

Aldatılmaktan mı korkuyorsunuz, müdürünüze mi öfkelisiniz, çıkarcı, fesat arkadaşlardan mı çok çektiniz? Dikkat! Hisler magnet gibidir. Korku korkuyu, öfke öfkeyi, pişmanlık pişmanlığı çeker. Daha da kuvvetlenerek geri döner. Sonra kendimizi ‘niye hep bu bana oluyor?’ derken buluruz. Bazı bazı siz de diyorsunuz, öyle değil mi? Hislere dikkat, kaderinin yazgısı onun elinden çıkıyor.

Hayal ettiğimiz kadarız. #GününSözü’nü her gün yazıyorum biliyorsunuz. İlk yazdığım söz bunun üzerine idi. ‘Dünya böyle çünkü sen böylesin!’ O yazıda da konu bu idi: Hayallerimiz, ektiklerimizdir. Kendimizi ortaya koyuşumuzdur. Sen kendini ne yaparken görmek istiyorsun: ‘İşime giderim, ay sonunda paramı alırım’cılardan mısın? Yoksa ben büyük oynarım diyenlerden misin? Eğer korku hayatında olmasaydı, ne yapıyor olurdun? Bu soru çok etkiliyor beni. Bunu daha derinleştirebileceğim bir yazı yazmak var aklımda. O zamana kadar aklımızda bu kalsın: Hayal ettiğimiz dünyayı yaratan biziz, ta kendimiz! Ona göre hayalinizi kurun! Onun izinde hayata adımınızı atın.

Diğer #GününSözü Başlıkları

zehra elif taş zevulun sevgi gununsozu

[sg_popup id=2]

zelfist emailleri sana da gelsin banner 2

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *