Motivasyon

#GününSözü: ‘Çooook Yüksekten Denize Atlamak İsteyen?’

Yazar:  | 

elif safak ask kurallar kural 20 gununsozu

Hani size geçenlerde ‘ateş yürüyüşü’ deneyimimi anlatmıştım ya… O ateş yürüyüşünü deneyimlediğim seminerde, bir de çok yüksek bir yarıktan denize atlamak vardı.

Yüksek bir yerden suya atlarken ne yaparız? Koca bir adım atarak kendimizi bırakırız değil mi? Bir adım. Sadece o adım. Sonrası doğanın eline emanet; yer çekimi seni çeker, deniz ise kucaklar 🙂 İnanç, umut ve güvenle attığın o adımın ödülüdür sana o.  Bir niyetin vardır, suya atlamak. Sen o adımı atar atlarsın, sonrasında niyetine güvenirsin. Ama öyle niyete güvenmekle bitmez iş! Peki şartlar: Atlayacağın su yeterince derin mi, atlarken çarpma riskin olan bir kaya var mı? Atladığında su üstünde kalıp, kıyıya varacak kadar yüzme biliyor musun? Bilmiyorsan seni su üstünde tutacak can yeleğin ve yanında olacak biri var mı?

Şartlar müsait mi, niyetin tamam mı?… Ve şimdi adımını at! İlk adım. Gerisi emanet… Sen atacağın ilk adımdan yükümlüsün, gerisi kendiliğinden gelir. 

jump to the sea suya atlamak

Bu arada merak ettiyseniz ben ne yaptım: Ben o yüksek yardan atlayamadım! Düşme ve yükseklik korkum var. Yapamadım o adımı atamadım; kazanan gerekli olan o tek adım değil korkum oldu maalesef. Herkes atladı denize, bir ben yapamadım. Kendimi ne kadar kötü hissetmiş olabileceğimi tahmin edebiliyorsunuz değil mi? İlk önce çok canım sıkıldı. Sonra idrak ettim ki: Aslında bu bir başarısızlık değil; bu şartın bana uygun olmaması. Beni zorlayacak, kalbimi güm güm attıracak ama bir yandan da ‘yapabilirim ya!’ dedirtecek o ince noktayı yakaladığım bir yükseklik buldum. Ve oradan atladım. (aslında çok da atladım diyerek övgüleri üzerime almayı pek hak etmiyorum. Çünkü ayağım kaydı, bari atlayayım oldum. Çaktırmayın, aramızda kalsın:) 🙂 🙂

Haydi görelim ilk adımları…  runningemoji

zelfist-anahtarlı-imza-1-1024x173

Sizi Zelfist Youtube kanalına bekliyoruz, mesela oraya doğru bir adım harika olur! 🙂

Zelfist youtube kanalı

Ve e-bültenlerimize abone olursan seviniriz!

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *