Motivasyon

#GününSözü: ‘Elveda Olmadan Merhaba Olmuyor’

Yazar:  | 

elveda hayat merhaba gununsozu quote

Bir bahar modudur gidiyor bende. O yüzden çiçekler, kelebekler, tavşanlar, güler yüzlerle dolu bir #GününSözü görseli hazırladım size. Sözün kendisi de baharın iyimserliğini taşıyor üstelik 🙂

Kışı düşünün, kış bitmezse bahar gelmiyor. Sarpa sarmış bir ilişkiye, motivasyonu tükenmiş bir işe, vakti dolmuş bir arkadaşlığa elveda demeyi bilmek gerekiyor ki hayat yeni merhabalar sunabilsin bize. Tıkanmışlıkta ısrar ettikçe, ansızın çözüm pencereden girmiyor ve tıkanıklığı çözmüyor. Ne zaman ki onun içinden çıkmak için adım atarız, karar alırız, bir patikaya gireriz -bizim için hayırlısı buysa- işte o zaman kapılar açılmaya başlar. Kapıların arkasında da heyecanlı ‘merhabalar’ bekler.

Vazgeçmeyi bilmek gerekiyor. Olur olmaz yerde değil, gerektiğinde. Olmuyorsa gitmeyi, altından kalkamıyorsanız bırakmayı bilmek gerekiyor. Israr ettikçe daha da olmuyor, daha da zorlaşıyor. Bunu deneyimlediğiniz bir şey illa ki olmuştur. Özellikle ümit kesilmiş ilişkilerde bir türlü ayrılamamalar, ofiste günden güne artan sıkıntılara rağmen devam etmekte ısrarcı olmalar… Bunların takibinde, değiştirmedikçe, hiç bir hayır gelmiyor. Öyle değil mi?

Ya kabul edeceksin bu böyle ya da cesaret edeceksin bırakmaya, sonlandırmaya, kenara kaldırmaya ve yenisi için yola koyulmaya… (Herşey de olduğu gibi) seçim senin!

Hazır mevsim hafifliyor, kışın kasveti üstümüzden kalkıyorken bu fikri aklınıza sokmuş olmak isterim 🙂 Hazır bir değişim coğrafyada yaşanıyorken, sizi de çarkına alsa ve hareket geçirse ya! Değişmiyorsa, yürümüyorsa; kışta bırakın, gitsin 🙂

Diğer #GününSözü  başlıkları

zelfist-anahtarlı-imza-1-1024x173 gununsozu quote of the day quotes

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Motivasyon > #GününSözü: ‘Elveda Olmadan Merhaba Olmuyor’