Makyaj Zoom: Koyu Bordo Ruj | Zelfist

Makyaj Zoom: Koyu Bordo Ruj

Güzellik sayfalarımızda bu hafta bir konuk yazarımız var: Nazlı Yüzereroğlu. MET Gala’daki birbirinden güzel makyajlar arasından öne çıkan koyu ruj trendini yazdı Zelfist için. 

Genellikle Sonbahar/Kış döneminde görmeye alışkın olduğumuz koyu renk rujların beklenmedik şekilde bu sezon da göz önüne çıkarılması şaşırtıcı. Koyu bordo rujların asaleti volümlü dalgalar ve topuz saçlarla bütünleştiğince kusursuz görünüyor. İşte bu yüzdende önümüzdeki günlerde bizleri bekleyen balo, davet ve düğünlerde dikkatleri üzerimize çekecek detay olarak bize göz kırpıyor.

Met Gala’da hangi ünlüler koyu renk ruju tercih etti:

Jessica Alba

Picture 1 of 4

Peki nasıl uygulayacağız? Hemen anlatıyoruz!

  • Bu renklerde rujları kullanmadan önce kusursuz bir ten yaratmak çok önemli. Ve göz makyajınız minimumda olmalı.
  • Koyu renk rujlar -özellikle de mat ruj ise- dudak kusurlarını daha fazla göz önüne çıkaracağı için mutlaka önce dudaklarınıza dudak kremi uygulayın, birkaç dakika bekledikten sonra fazlasını bir peçete yardımıyla alın.
  • Rujunuza uygun dudak kaleminiz ile önce dudak kenarlarınızı çizin, sonra dudağınızın tamamını da o kalemle boyayın. (Böylece hem rujunuzun kalıcılığını arttırmış hem de dudak kalemi ile ruj arasında olabilecek minik ton farklılıklarını da önlemiş olursunuz.)
  • En son olarak rujunuzu sürün. Ruju sürerken dudak sınırınızın dışına taşmasını önlemeniz için bir ruj fırçası kullanmanızı öneririz.

Bu trendi yakalamak için piyasada bulup, alabileceğiniz, önerdiğimiz ürünler:

MAC Lipstick in Hang Up – 43 TL

Picture 1 of 4

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Yeni eklenen yazıları RSS ile takip et!   

Moda haberleri, indirimler, stil ipuçları e-mailine gelsin, üye ol!

Facebook comments: